Tady můžete najít různé akce, kterých jsme se zúčastnili se svou paničkou Veru a se svým kamarádem Vojtíškem, který nám dělá maskota. Přeci nebude doma, když my cestujeme :-)      

 

archiv - 2006 - 2008  -  2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 

 

 

New 6.9.2015 - Louny - Krajská výstava psů New

 

Výstava se konala blízko našeho bydliště, tak proč nejet. Jeli jsme pouze s Jessie, která se vystavovala ve třídě dorost a posuzovala nás paní Hana Petrusová. Jak jsme nastoupili do kruhu, tak paní rozhodčí nám vynadala, že nesmíme mít pamlsky, takže jsem je schovala a Jessie tam skákala jak opice :D Prostě sranda ne, prý že jsme hyper a happy :D Jinak Jessienku pochválila a získaly jsme známku Velmi nadějná 1. Pamlsky zatím zakázané v kruhu nejsou, ale již se o tom diskutuje, tak asi paní rozhodčí to brala jako, že už se to nesmí - nu nevím, ale tak zvládly jsme to a v postoji stála Jessie pěkně i bez pamlsků :-) V závěrečných soutěžích o nejlepší dorost, jsme již neuspěly, ale nevadí, dostali jsme krásnou kokardu a uzel na hraní.

 

 :-)

 :-)

 :-)

     

 

 

 

New 29.8.2015 - Duchcov - závody - 36.roč.Duchcovský viadukt New

 

Závody se konaly u nás na cvičáku, tak jsme se zúčastnili. Moc se nám nechtělo, ale nakonec jsme nastoupili. Paní rozhodčí byla Eva Karvánková. Startovali jsme v ZZO, kde bylo celkem 6 závodníků. Lucky získal pouze   49 bodů a to nás dostalo na 4.místo. Lucky zacvičil velice pěkně, málo bodů jsme měli díky tomu, že z přivolání jsme obdrželi 0 bodů, jelikož Lucky se začuchal a nechtěl přijít ke mně :-( Poté jsme ztratili jen jeden bodík u aportu, jinak jsme měli samé desítky. Nu škoda.

 

Bodovací karta - poslušnost

Přivolání psa

0 bodů

Ovladatelnost psa na vodítku 10 bodů
Sedni, lehni na vodítku 10 bodů
Odložení za pochodu v leže 10 bodů
Aport volný 9 bodů
Odložení psa 10 bodů
Poslušnost celkem 49 bodů

foto ze závodů  zde

 

 

8.8.2015 - Kralupy nad Vltavou - Strachov - zkoušky - obedience

 

Řekli jsme si s Luckym, že vyzkoušíme trochu jiné zkoušky a to obedience - je to pouze poslušnost psa bez vodítka, kdy musí vykonat určité cviky a také pro páníčka je to dost náročné, aby si vše pamatoval :D kdy například při jednom cviku se pes obchází a při jiném se musí psovod přiřadit. Cílem obedience je naučit psa vykonávat určené cviky definovaným způsobem. Velký důraz se klade na vztah mezi psem a psovodem - musí působit harmonicky a pes by měl ochotně a radostně vykonávat dané cviky. Obedience má různé stupně obtížnosti - OBZ, OB1, OB2,OB3.

 

My jsme nastoupili na zkoušku OBZ. Zkouška se skládá z 10 cviků a nejvyšší možný počet získaných bodů je 280. Na place je rozhodčí a steward, který říká kam jít a co dělat. Rozhodčí pouze posuzuje vykonaný cvik. Náš rozhodčí se jmenoval pan Lukáš Jánský a steward paní Kateřina Prokešová. Lucky zkoušku úspěšně splnil a získal 237 bodů a obdrželi jsme známku výborně. Něco jsem zkazila já a něco trochu Lucky, ono známkování u této zkoušky je dost přísné a i malé odchylky znamenají ztrátu bodů.

 

Zkoušky se konaly na cvičáku v Kralupech což bylo pro Luckyho velmi příjemné prostředí. Počasí moc příjemné nebylo, jelikož bylo veliké teplo a po celou dobu svítilo sluníčko - nu prostě vedro k padnutí. Luckyho jsem namáčela vodou, aby jsme to zvládli. Lucky zacvičil velice pěkně a já jsem měla obrovskou radost :-)

 

 :-)

 :-)

 :-)

 :-)

dlouhodobé odložení - 1 minuta

přivolání chůze u nohy

 

 :-)

 :-)

 :-)

vysílání do čtverce

ovladatelnost na dálku

výsledková karta

 

 

 

 

25.7.2015 - Martiněves - krajská výstava psů

 

Rozhodli jsme se zkusit s Jessie krajskou výstavu. Jessie se vystavovala ve třídě dorost a posuzoval nás pan rozhodčí Karel Hořák. V naší třídě nastoupila s námi ještě jedna fenečka stejně stará a i stejné barvy. Jessienka se předvedla moc krásně, pěkně stála v postoji a i celkem hezky chodila. Získali jsme známku Velmi nadějná 1. Pan rozhodčí řekl, že upřednostnil silnější kostru Jessienky. Měla jsem velkou radost.

 

Poté jsme čekali na závěrečné soutěže, kdy jsme nastoupily ještě o nejhezčí dorost výstavy. Zde jsme již neuspěli, bylo nás hodně, ale Jessie byla skvělá. Vojta nastoupil s Jessie do soutěže Dítě a pes - moc jim to nešlo, jelikož Jessie táhla za mnou :D Nevyhráli, ale Vojtí dostal krásného plyšového ledního medvěda.

 

Počasí bylo dobré, sluníčko akorát, když jsme jeli domů, tak začalo pršet - no stihli jsme to jen tak tak, že jsme nezmokli. Jessie získala medaili a Vojta medvěda, takže spokojenost.

 

 :-)

 :-)

 :-)

 :-)

Jessie v kruhu - chůze

chůze

u paničky - vyhrály jsme 

Velmi nadějná I.

 :-)

 :-)

 :-)

závěrečné soutěže - o nejlepší dorost

Vojtí - dítě a pes

 

 

 

 

21.6.2015 - Duchcov - zkouška UPR 2 ( poslušnost podle IPO 2 )

 

Zkoušky se konaly u nás na domovském cvičáku a rozhodčí byla paní Jitka Dufková. Nastoupilo nás 6 psovodů a všichni jsme zkoušky úspěšně složili. S Luckym jsme trénovali málo, díky práci, která mě natolik zaměstnala, že bylo málo času na cvičení. A proto se mi moc na zkoušky nechtělo, ale nakonec jsme šli. Lucky cvičil celkem pěkně, jen se méně soustředil a za to šly bodíky dolů. Jediné co se nám nepovedlo bylo odložení za pochodu v sedě - zde jsme dostali pouze dva bodíky, ale odložení ve stoje jsme měli za plný počet - to se nám povedlo. Oproti minule, kdy jsme měli z vysílačky nulu, tak se nám nyní podařila, jen zalehnutí bylo na druhý povel. V celkovém hodnocení jsme měli 76 bodů a známku uspokojivě, ale zkoušku máme a to je důležité. Lucky mi dal krásný dárek k narozeninám - děkuji ti zlatíčko.

 

Lucky

 

 

 

 

16.5.2015 - Lenešice - závody - O pohár starosty obceXIV.roč.

 

Veru jela s Luckym na závody v poslušnosti. Startovali jsme v kategorii ZZO a posuzovala paní rozhodčí Eva Karvánková. Celkem nás bylo 7 startujících.

 

Na plac jsme šli jako druzí, respektive jako první, jelikož jedničku měla háravka. Lucky zacvičil velice pěkně - tento plac známe z loňska. Pár bodíků jsme ztratili, ale spíše kvůli mě, jelikož Luckymu pomáhám ramenama - špatný zlozvyk, který si neuvědomuji a paní rozhodčí nás potrestala ztrátou bodů - škoda. Ale i tak nám poslušnost vynesla 54 bodů a krásné 2.místo. Předhonil nás maliňák, který byl prostě nabušený - no malina co k tomu dodat. A ještě když jsme šli na stupně tak psovod pustil maliňáka k Luckymu blíž a už se málem poprali - no nevím co to mělo znamenat. 

 

Získali jsme krásný pohár a granule. Tento den se opravdu moc moc povedl - oba naši pejsci jak Lucky tak i Jessie skončili na krásném druhém místě  - asi aby se nehádali, že jeden skončil jinak než druhý :D prostě super den :-)

Bodovací karta - poslušnost

Přivolání psa

9 bodů

Ovladatelnost psa na vodítku 8 bodů
Sedni, lehni na vodítku 9 bodů
Odložení za pochodu v leže 9 bodů
Aport volný 9 bodů
Odložení psa 10 bodů
Poslušnost celkem 54 bodů

 

 :-)

 :-)

Lucky s cenami Lucky s pohárem

 

 

 

 

16.5.2015 - Litoměřice - Speciální výstava Border Collií

 

Tentokráte jsme se museli rozdělit, protože v jeden den se konaly dvě akce. Moje sestra Monika jela s Vojtou a s Jessie na výstavu a Veru s Luckym na závody do Lenešic.

 

Jessie se předvedla velice pěkně, krásně stála v postoji - no ještě aby ne, když jsem to s ní trénovala celý týden :D Jen ta chůze ta jí prý vůbec nešla - je to ještě rozjívené štěňátko. Jessinku posuzovala paní rozhodčí Zdena Holmerová. Díky tomu, že Jessie nechtěla chodit skončila na druhém místě se známkou Velmi nadějná II. z 5ti štěňat. Vyhrála fenečka z Rakouska, která prý byla opravdu vycepovaná a stála i šla moc pěkně. Jessie obdržela velice pěkný posudek a krásný pohár za druhé místo. Já jsem byla nadšená a měla jsem ohromnou radost z Jessie :-)

 

 :-)  :-)
Jessie v kruhu Jessie - Velmi nadějná II.

 :-)

 :-)

s Vojtou a cenami Jessie s pohárem a krmením

ostatní foto zde

 

 

 

 

9.5.2015 - Duchcov - závody - VI. Memoriál Jaroslava Dvořáka

 

Na našem domácím cvičáku se konaly závody v poslušnosti a my s Luckym jsme se zúčastnili v kategorii ZZO. Naše paní rozhodčí byla paní Eva Karvánková. Celkem nastoupilo 7 závodníků.

 

Na plac jsme nastoupili jako 5. v pořadí. Bylo docela teplo, takže Luckymu se moc cvičit nechtělo, ale získali jsme celkem krásné bodíky. Ztratili jsme jen bod v přivolání, dále v ovladatelnosti dva body - přisedávání na místě - no nechtělo se mu takže mínus dva body, dále odložení za pochodu jeden bod dolů za pomalé zalehnutí a nakonec o dva body méně při aportu, když jsem musela dát dvakrát povel aport. Celkem jsme obdrželi 54 bodů a krásné 2.místo.

 

Závody se opravdu moc povedly a počasí bylo také super - možná až moc teplo.

 

 

Bodovací karta - poslušnost

Přivolání psa

9 bodů

Ovladatelnost psa na vodítku 8 bodů
Sedni, lehni na vodítku 10 bodů
Odložení za pochodu v leže 9 bodů
Aport volný 8 bodů
Odložení psa 10 bodů
Poslušnost celkem 54 bodů

 

 

 :-)

 :-)

 :-)

aport

stupně vítězů

Lucky s cenami

 

ostatní foto zde

 

 

 

 

18.4.2015 - Nová Živohošť - Klubová výstava Beauceronů a bonitace

 

Začátkem roku se vždy koná klubovka beauceronů spojená s bonitací. Na výstavu jsem si řekla, že psi nepřihlásím po zkušenosti z poslední klubovky :-( No nakonec mi to nedalo a přihlásila jsem alespoň Bruna - přeci nebude sám doma - a Luckyho jsem přihlásila na bonitaci - pouze na popisný svod. A Jessie jela samozřejmě s námi jako doprovod.

 

Rozhodčí na této výstavě byl Guy Armatol z Francie. Bruni nastoupil do třídy veteránů, kde byli celkem 4 psi. Bruni získal ocenění Výborný IV. - byl nejstarší a proto snad asi i poslední, nevím. Vyhrál to pes, kterému bylo 8 a půl let - tudíž byl o dva roky mladší jak Bruni. Pamatuji si jak chovatelka vítězného psa mi říkala, že to není žádný veterán v osmi letech, když jsem šla s Brunem v jeho 8 letech, no a teď jí to asi nevadilo, když vyhrál její odchov v 8 letech. No comment. Dostali jsme 1kilo krmení a obojek - celkem pěkný, kokardu, kterou dostali všichni, tak nám veteránům psům je nedali - prý zapomněli - no tak to jsem měla úplně dost :-( nevadilo mi, že Bruni byl poslední, ale to že vyhrál nejmladší pes a ani blbou kokardu nám nedali :-((( Takže to byla poslední klubovka na kterou jsem jela.

 

hem přestávky mezi psema a fenama se měřili psi, kteří šli na svod. Měřily to dvě ženský což pro nás ideální :-) Lucky má rád ženský a byli to Marcela Součková a Kateřina Vokatá - dvě super ženský :-) Takže naše míry - výška - 66cm, délka - 67cm, šířka hlavy - 13,5cm, délka čenichu -12cm, délka mozkovny - 13cm. A celkové hodnocení VÝBORNÝ. A jelikož ostatní podmínky pro chovnost máme splněné - tímto se stává můj milovaný Lucky Chovný - třída chovnosti I.Confirmé. Toto byl hlavní důvod proč jsme sem jeli :-)

 

Počasí - ráno bylo ošklivo, pak během dne bylo celkem pěkně,ale byla zima. Celkově výstava no co k tomu dodat - prostě na klubovky jezdit nebudu.

 :-)

 :-)

 :-)

 :-)

v kruhu - postoj

chůze

Výborný IV.

celá smečka

     

 

Bruni získal titul Klubový šampión krásy 2015 a na této výstavě nám byl předán diplom a pohár

 

Bruni

Bruni

Bruni

     

 

 

 

 

21.3.2015 - Lysá nad Labem - coursing - Jarní otvírák

 

Naše první akce v tomto roce byl coursing. Veru sem byla pozvána jako rozhodčí a tak jsem přihlásila i Luckyho do závodu. Trochu jsem se obávala jak Lucky poběží, jelikož nikdy v závodě ještě neběžel. Ale vím, že Luckyho to moc baví a jde mu to, tak jsem si říkala, že to zkusíme.

 

Lucky patří do FCI skupiny č.I. a do této kategorie byli přihlášeni celkem 4 psi včetně Luckyho, kterých nebylo ve svém plemeni více - dvě krátkosrsté kolie(pes a fena) a mudi. Mudi je malé plemeno - běžel sám a Lucky běžel v trojběhu s koliema.

 

1.kolo: jelikož se stalo něco s kůží, tak jsme čekali na startu o trochu déle - no už jsem byla trochu nervózní, ale Lucky byl v poho a obě kolie se mu moc líbily což jsem věděla, že to bude dobré. Lucky běžel s modrou dečkou a moc pěkně a ke kůži doběhl první - hned jsem ho chytila a vše bylo v pořádku. Získal celkem 173 bodů a byl zatím třetí.

 

obratnost rychlost vytrvalost úsilí inteligence    
17 17 18 17 17 86 173
18 18 17 17 17 87

2.kolo: opět se stalo něco s navijákem a my zase čekali, ale ani mi to nevadilo. Lucky běžel s bílou dečkou a zase s koliema v trojběhu. Lucky běžel úplně úžasně, on je kužař - krásně sledoval kůži a trochu i přemýšlel a hlavně měl úplně super vytrvalost v obou bězích. Ke kůži doběhl první - tento běh se mi moc líbil - opravdu se mu to povedlo. Celkem obdržel 174 bodů.

obratnost

rychlost vytrvalost úsilí inteligence    

17

18

17

17

17

86

174

18

17 17 18 18 88

Veru doposuzovala a pak jsme čekali až spočítají body a my se konečně dozvíme, jak jsme dopadli. Konečný verdikt a body zněl - Lucky si vyběhal krásné 1. místo a 347 bodů. Druhý byl mudi, třetí byl pes kolie a fenečka kolie byla čtvrtá. Dostali jsme otvírák, kokardu, jedlou psí medaili a granule. Já jsem měla z Luckyho velikánskou radost - běžel prostě skvěle a dokonce i lidi Lyckyho chválili, jak krásně běžel - zasloužil si 1. místo. Počasí bylo během celého dne krásné a občas vykouklo i sluníčko.

 :-)  :-)  :-)
1.kolo 2.kolo - start h
   

 :-)

 :-)

stupně vítězů

spolu s cenami

ostatní foto zde

 

 

ZPĚT NA ÚVOD